Kaczyński: Był okres bez niemieckich porządków – to osiem lat rządów PiS

Był okres bez niemieckich porządków – to osiem lat rządów PiS – mówił w sobotę podczas spotkania przedwyborczego w Gorzowie Wielkopolskim (Lubuskie) prezes Prawa i Sprawiedliwości, wicepremier Jarosław Kaczyński.

„Ja przypomnę może rzeczy elementarne – kiedy Polacy rządzili sami, to jednak potrafili pod wieloma względami dać sobie radę” – mówił w Gorzowie Kaczyński.

„Choćby te osiem lat naszych rządów – myśmy nie rządzili pod niemieckim kierownictwem, myśmy rządzili sami” – podkreślił.

Jacek Świat nr 4 na licie PiS

„No i wyniki były takie, że zdołaliśmy (…) zlikwidować to, co było tym arcynieporządkiem z czasów tego niemieckiego porządku, to znaczy wielkie okradanie finansów publicznych” – wskazał prezes ugrupowania.

„Bo to był właśnie czas Donalda Tuska, to były niemieckie porządki” – mówił.

Podkreślił, że ta naprawa była podstawą, żeby zacząć prowadzić wielką politykę społeczną i wielką politykę w stosunku do Polski lokalnej i walcząc z dwoma kryzysami prowadzić wielką politykę w sferze gospodarczej.

Oni, mimo że mieli tylko jeden lekki kryzys, uzyskali 24 proc., a my 34 proc. wzrostu gospodarczego PKB, mimo wyjątkowo niesprzyjających warunków – zaznaczył prezes PiS.

„Jeżeli ktoś Polsce dobrze życzy, to jednego na pewno nie powinien życzyć – niemieckich porządków” – powiedział Kaczyński.

„A te niemieckie porządki, to są właśnie rządy Tuska i tej całej grupy, która do tego doprowadziła” – dodał.(PAP)

autorzy: Aleksander Główczewski, Marcin Reszczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj