Prezes PiS: Poprzednia władza w ciągu 8 lat wykazała niebywałą wręcz nieudolność w każdej dziedzinie

Poprzednia władza w ciągu ich 8 lat wykazała niebywałą wręcz nieudolność w każdej dziedzinie i pokazała, że jest w stanie pójść tak daleko, by pozwolić rozkradać polskie pieniądze publiczne na gigantyczną skalę – powiedział w niedzielę w Gdyni prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński przekonywał, że „Agnieszka Holland, skądinąd na pewno dobra reżyserka, przygotowuje film, który z jednej strony ma naciskać, byśmy zgodzili się na rozebranie tej przegrody, tego muru mówiąc w przenośni (…) ale ma to jeszcze jedną funkcję”.

Mówił, że Polska przez lata w sposób przemyślany i przy użyciu wysokich nakładów finansowych była „kompromitowana na Zachodzie i a USA”, a „robiono to przede wszystkim z inspiracji rosyjskiej i pruskiej”. Według prezesa PiS jest to akcja, która co najmniej od XVIII wieku trwa.

Jacek Świat nr 4 na licie PiS

Przekonywał, że polska odwaga i poświęcenie związane z pomocą Ukrainie oraz „wspaniała decyzja naszego narodu” dotycząca przyjęcia uchodźców bardzo poprawiły opinię naszego narodu. „I o co teraz chodzi? By popsuć tę opinię” – ocenił. Według niego całe środowisko, które popiera Agnieszkę Holland „obecnie cynicznie prze do władzy”.

Na okrzyki „precz z komuną”, Kaczyński powiedział, że chodzi tym razem o „zupełnie nową komunę”, o walkę z tymi, którzy kontynuują „pewną tradycję, która kiedyś triumfowała, wydawało się, że została dawno odrzucona, ale która nie tylko nie jest odrzucona, ale ma niestety dość szerokie poparcie społeczne, a jednocześnie prze wszelkimi metodami do władzy”.

Kaczyński mówił, że poprzednia władza „w ciągu tych swoich 8 lat wykazała niebywałą wręcz nieudolność w każdej dziedzinie i pokazała, że jest w stanie – bo naprawdę trzeba tak to określić – że ktoś jest w stanie pójść tak daleko, by pozwolić rozkradać polskie pieniądze publiczne na gigantyczną skalę”.

Prezes PiS mówił, że ich rząd nie dodrukował pieniędzy, ale je „po prostu odzyskiwali” i przeznaczali je na wielką politykę gospodarczą, społeczną, obronną i walkę z kryzysami.(PAP)

Autor: Piotr Mirowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj