Premier: film Agnieszki Holland ma pokazać, że żołnierze, funkcjonariusze SG to prymitywy, bydlaki, ciemniaki

Film Agnieszki Holland ma oczernić i pokazać, że wszyscy żołnierze, funkcjonariusze Straży Granicznej to są tak naprawdę prymitywy, bydlaki, ciemniaki, to są zwyrodnialcy – powiedział premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w Warszawie przed wyjazdem „PiSBusa”.

Szef rządu odwiedzi w poniedziałek woj. lubelskie, m.in. Lotniczą Akademię Wojskową w Dęblinie, zakłady Erkado sp. z.o.o w Gościeradowie czy inwestycję w Skokowie.

Przed wyjazdem premier zorganizował konferencję prasową, na której podkreślał, że żołnierze i Straż Graniczna, broniąc granicy, bronią całego kraju. „Przeciwko nim wytaczane są potężne działa kultury masowej, film Agnieszki Holland, który ma oczernić i pokazać, że wszyscy żołnierze, funkcjonariusze Straży Granicznej to są tak naprawdę prymitywy, bydlaki, ciemniaki, to są zwyrodnialcy” – powiedział. „Czyli my wszyscy, Polacy, jesteśmy pokazani oczyma Platformy Obywatelskiej, która wspiera film Agnieszki Holland w taki właśnie sposób” – dodał.

Jacek Świat nr 4 na licie PiS

„Ludzie, przecież trzeba bronić dobrego imienia Polski!” – zaapelował premier. „Oni nam plują w twarz. Zwracam się do wszystkich Polaków, również do zwolenników PO. Wy nie jesteście tacy, jak na kartce, którą zobaczono w samochodzie, z którego albo wysiadała, albo rozdawała przy nim ulotki, jedna z posłanek PO. Na tej kartce było napisane tak: +nie głosujesz na PiS, to wypier…+, a tam poniżej było jeszcze gorzej” – mówił premier. „Czy chcemy w takiej Polsce żyć?” – pytał.

Odnosząc się do filmu „Zielona granica” Agnieszki Holland, mówił: „Ten film, mam nadzieję, że uświadomił wszystkim, za kogo oni uważają Polaków, ale też jak dzielą Polaków – Polska wschodnia, południowa, Małopolska, to coś gorszego niż Wielkopolska”.

Zwrócił uwagę na wypowiedź szefa PO Donalda Tuska, który – jak mówił – „zwracając się do mieszkańców Wielkopolski i Pomorza, mówił coś takiego, że to są inne, lepsze, części Polski, bo one czerpały z kultury Zachodu”. „My wiemy doskonale, że ta część Polski była pod okupacją niemiecką. Panie Tusk, to była okupacja niemiecka, zabory, straszna II wojna światowa. To była okupacja niemiecka, a nie bycie pod wpływem kultury Zachodu” – podkreślił.(PAP)

Autor: Olga Łozińska, Grzegorz Bruszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj