Premier: musimy pokazać „czerwoną kartkę” tym, którzy chcieli z Polski uczynić kondominium

15 października musimy pokazać „czerwoną kartkę” tym, którzy chcieli z Polski uczynić kolejne kondominium – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. „Tutaj niemiecka kultura, tutaj ruskie wojska i to jest, niestety, całkiem na serio. Tak właśnie postępowali i postępują politycy PO” – stwierdził.

Szef rządu wyruszył w poniedziałek rano w objazd „PiSbusem”. Przed wyjazdem Morawiecki zorganizował konferencję prasową przed PGE Stadionem Narodowym w Warszawie, na której przekazał, że „podstawą” jego objazdu będzie linia Wisły, ponieważ – jak mówił – jest ona symbolem.

Jacek Świat nr 4 na licie PiS

„Tutaj też jesteśmy po drugiej stronie Wisły, po prawej stronie Wisły. Tutaj mogłyby stać ruskie stanowiska rakietowe i strzelać w kierunku Poznania, Wrocławia, Kalisza, Leszna, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Koszalina, Szczecina i wszystkich przepięknych polskich miast” – mówił Morawiecki.

Jak przekonywał, w wyborach 15 października musimy pokazać „czerwoną kartkę” tym, którzy chcieli z Polski uczynić kolejne kondominium. „Tutaj niemiecka kultura, tutaj ruskie wojska i to jest, niestety, całkiem na serio. Tak właśnie postępowali i postępują politycy PO” – ocenił.

Premier przypomniał również podczas konferencji, że szef PO Donald Tusk przyjął nagrodę im. Walthera Rathenaua. „Czy ktoś z państwa przyjąłby order cara Mikołaja I albo order Katarzyny II, która w rosyjskiej historiografii jest nazywana wielką? Czy ktoś z państwa by przyjął taki order? To Donald Tusk przyjął order właśnie Walthera Rathenaua, +polakożercy+, strasznej osoby wobec Polaków, naprawdę kogoś wyjątkowo odrażającego. I on przyjął taki order” – powiedział Morawiecki.

Przypomniał również o słowach prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. „Pamiętacie państwo, jak powiedział, że +będziemy mieli+ za dwa lata lotnisko w Berlinie i dlatego niepotrzebny jest ten Centralny Port Komunikacyjny, to już moje słowa dodaję” – mówił. „Tusk i Trzaskowski właśnie w ten sposób myślą o Polsce” – dodał szef rządu.(PAP)

Autor: Grzegorz Bruszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj