Bezpartyjni Samorządowcy złożyli pozew w trybie wyborczym przeciw D. Tuskowi

fot: youtube

Bezpartyjni Samorządowcy złożyli pozew w trybie wyborczym przeciwko liderowi Koalicji Obywatelskiej Donaldowi Tuskowi. „Liderzy dużych partii politycznych budują swoją kampanię na emocjach, atakach i kłamstwie” – napisali we wtorek Bezpartyjni Samorządowcy na Facebooku.

„Złożyliśmy pozew w trybie wyborczym przeciwko Donaldowi Tuskowi. Liderzy dużych partii politycznych budują swoją kampanię na emocjach, atakach i kłamstwie” – napisali we wtorek Bezpartyjni Samorządowcy na Facebooku.

Rzecznik partii Krzysztof Maj napisał, że rosnące poparcie formacji „nie jest na rękę PiS, dlatego musieliśmy wygrać z TVP, która nas pomijała”.

„Nie jest też na rękę PO, której lider kłamie na nasz temat. Zastanawia mnie, dlaczego to robi, skoro jego partyjny kolega Michał Szczerba za insynuacje o naszej współpracy z PiS przegrał z nami w sądzie” – napisał Maj.

Wcześniej, we wtorek Interia poinformowała nieoficjalnie, że do Sądu Okręgowego w Legnicy wpłynął pozew w trybie wyborczym przeciwko Tuskowi złożony przez bezpartyjnych Samorządowców, którzy domagają się od lidera PO „wygłoszenia przeprosin na pięciu wiecach wyborczych, w telewizji i mediach społecznościowych”.

Jak informuje Interia, pozew dotyczy słów wypowiedzianych przez Tuska podczas wiecu wyborczego w Pile 21 września. Lider Koalicji Obywatelskiej mówił o tym, że Bezpartyjni Samorządowcy to „przystawka PiS” i „pomocnicy Kaczyńskiego”, i zarzucił wprost, że są finansowani przez partię rządzącą.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, sąd okręgowy rozpoznaje wniosek złożony w trybie wyborczym w ciągu 24 godzin. W ciągu następnych 24 godzin strony mają czas na złożenie zażalenia do sądu apelacyjnego, który rozpoznaje je w ciągu 24 godzin. Od postanowienia sądu II instancji nie przysługuje skarga kasacyjna i podlega ono natychmiastowemu wykonaniu. Publikacja sprostowania, odpowiedzi lub przeprosin następuje najpóźniej w ciągu 48 godzin, na koszt zobowiązanego. W orzeczeniu sąd wskazuje medium, w rozumieniu prawa prasowego, w której ma nastąpić publikacja oraz termin publikacji. (PAP)

Autor: Adrian Kowarzyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj