Szydło: polski rząd będzie sprzeciwiał się transformacji Europy w federację rządzoną z Berlina

Poseł Jacek Świat i Beata Szydło

Polski rząd będzie sprzeciwiał się transformacji Europy w federację rządzoną nawet nie z Brukseli, a z Berlina – podkreśliła w poniedziałek była premier, europoseł PiS Beata Szydło.

Była premier odniosła się w poniedziałek na platformie X do medialnych doniesień nt. wciągnięcia Ukrainy przez Niemcy do działań przeciwko polskiemu rządowi.

„Tak, priorytetem dla władz Niemiec jest teraz szybka zmiana Traktatów Europejskich, żeby Unia (Europejska – PAP) stała się państwem federalnym, gdzie kraje członkowskie będą sprowadzone do roli landów. Już od października Parlament Europejski i Komisja Europejska zaczynają działania w celu wymuszenia zmiany Traktatów” – napisała na Twitterze Szydło.

Jacek Świat nr 4 na licie PiS

Podkreśliła, że „polski rząd będzie sprzeciwiał się transformacji Europy w federację rządzoną nawet nie z Brukseli, a z Berlina”. „Dlatego – jak oceniła – coraz bardziej otwarte i agresywne zachowanie niemieckich polityków wobec Polski”. „Liczą na zmianę władzy w Polsce, bo wiedzą, że Tusk nie będzie im przeszkadzał w realizacji ich planu” – wskazała europoseł PiS.

Beata Szydło odniosła się także do relacji na linii Kijów-Berlin.

„Czy Niemcy +kupują+ władze Ukrainy wizją szybkiego wejścia do UE? Jest to możliwe. Ale w takim razie władze Ukrainy wykazywałyby się skrajną naiwnością” – napisała była premier. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj