Gliński: walczymy o polską suwerenność, więc musimy wypisać się z „korporacji Niemcy”

fot. youtube

Walczymy o polską suwerenność, więc musimy wypisać się z „korporacji Niemcy”; zbudujemy siłę tylko na zasadzie partnerskiej i tylko dzięki suwerennym decyzjom, a nie na zasadzie ulegania dyktatowi – wskazał szef MKiDN prof. Piotr Gliński w wywiadzie opublikowanym w środę w tygodniku „Gazeta Polska”.

W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” minister kultury ocenił, że „dziś mamy do czynienia ze starciem dwóch interesów narodowych – polskiej racji stanu z interesem narodowym Niemiec”.

„I to interesem historycznym. Polska jest wspaniałym krajem położonym w pięknym miejscu Europy. Ale na nasze nieszczęście jest umiejscowiona pomiędzy dwoma sąsiadami, którzy wykazują imperialne ambicje” – powiedział Gliński.

Jacek Świat nr 4 na licie PiS

Pytany, czy jest coś takiego, jak „korporacja Niemcy” w Polsce, odparł, że jest to „zupełnie oczywiste”. „Zgodzę się, że walczymy o polską suwerenność, więc musimy z +korporacji Niemcy+, jak pan to nazwał, się wypisać. Zapraszając Niemcy do współpracy gospodarczej, musimy jednocześnie stawiać twarde – partnerskie – warunki. Zbudujemy siłę tylko na zasadzie partnerskiej i tylko dzięki suwerennym decyzjom, a nie na zasadzie ulegania dyktatowi” – zaznaczył szef MKiDN.

„My temu dyktatowi, niestety, za czasów Donalda Tuska ulegaliśmy we wszystkich obszarach, także nie inwestując i nie tworząc polskich instytucji kultury, które są instytucjami tożsamościowymi” – dodał Gliński.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj