Morawiecki: tylko PiS może powstrzymać Tuska przed przyjęciem nielegalnych imigrantów

imigracja.jpeg

Partia Webera i Tuska wnioskuje do Parlamentu Europejskiego o natychmiastowe przyjęcie paktu migracyjnego. Parlament zajmie się tą sprawą w przyszłym tygodniu. Tylko PiS może powstrzymać Tuska przed przyjęciem nielegalnych imigrantów – mówi w spocie wyemitowanym w piątek w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

W nowym spocie PiS prezentuje dokument, o którym premier Mateusz Morawiecki mówi: „tu jest kwit, w którym partia Webera (Manfreda, przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej – PAP) i Tuska wnioskuje do Parlamentu Europejskiego o natychmiastowe przyjęcie paktu migracyjnego. Parlament zajmie się tą sprawą w przyszłym tygodniu”.

Jacek Świat nr 4 na licie PiS

„Ludzie Webera, szefa Tuska, zrobią wszystko, żeby zmusić Polskę i inne kraje do przyjęcia tysięcy nielegalnych imigrantów. Jesteśmy przeciwni temu planowi. Jesteśmy przeciwni nielegalnym imigrantom w Polsce. Jesteśmy przeciwni chaosowi na ulicach polskich miast” – podkreśla szef rządu.

Dodaje, że Unia Europejska to „nasz wielki wspólny projekt i musimy go bronić przed zalewem milionów nieznanych, niezweryfikowanych i zagrażających naszemu bezpieczeństwu ludzi”. „W efekcie niemieckiej polityki zachęty imigrantów do przyjazdu, mamy dziś w Europie Zachodniej spalone samochody, atakowane kobiety i plądrowane sklepy. Mamy strach w Paryżu czy Brukseli przed wyjściem na ulicę do zmroku” – mówi Morawiecki.

„W przyszłym tygodniu na Radzie Europejskiej podtrzymam bardzo silne polskie weto wobec przymusowej relokacji. Wy też możecie coś zrobić. Pójdźcie do referendum i powiedzcie +nie+ dla przymusowej relokacji. Dajmy przykład Europie. Pierwsza w referendum odrzuci to Polska, a za nami podążą inne kraje UE” – podkreśla.

„Tylko PiS może powstrzymać Tuska przed przyjęciem nielegalnych imigrantów” – stwierdza premier. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj