Premier: musimy walczyć o dobre imię, cześć naszego największego rodaka, papieża Jana Pawła II

Musimy ostatnio walczyć o dobre imię, cześć naszego największego rodaka, papieża Jana Pawła II. PO chce zniszczyć jego wizerunek, pozbawić szkoły, szpitale jego imienia. PO urządza festiwal pogardy – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas niedzielnej konwencji PiS w Katowicach.

Szef rządu podziękował publiczności zgromadzonej na konwencji PiS w Katowicach. „Czuję, że jest moc tutaj w +Spodku+ w Katowicach, ale czuję też, że jest super moc. Czuję, że jest energia, siła, wiara w zwycięstwo. To wielka sprawa, bo my musimy walczyć nie tylko o nasze wartości, polskie interesy. My musimy walczyć także ostatnio o dobre imię, cześć naszego wielkiego, największego rodaka, papieża Jana Pawła II, wielkiego. PO chce zniszczyć jego wizerunek, pozbawić szkoły, szpitale jego imienia. Ona urządza festiwal pogardy. Mają już gotowe filmy. Chcą je odpalić po wyborach. Boją się teraz. Dlatego przestrzegam przed tym. Brońmy dobrego imienia naszego kochanego Jana Pawła II, naszego papieża” – zaapelował.

Jacek Świat nr 4 na licie PiS

Dodał, że przed Polską „szansa na wielki krok, wielkie dzieło”, przed którym „staje każde lub prawie każde pokolenie”.

„Stajemy przed wielką szansą, wielkim dziełem, opus magnum naszego pokolenia. To zapewnienie, żeby Polska wreszcie, po setkach lat od początku historii dogoniła Zachód i żeby Polacy żyli na poziomie Zachodu, ale bez tych błędów, które tam oni na Zachodzie popełnili. Żeby zarobki Polaków za osiem lat w sile nabywczej pieniądza były na poziomie pracowników z Włoch, Francji, Anglii. To jest możliwe” – stwierdził Morawiecki. (PAP)

autorzy: Grzegorz Bruszewski, Mikołaj Małecki, Daria Porycka, Krzysztof Konopka

gb/ mml/ dap/ kon/ agz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj