Prezes PiS: opozycja totalna kłamie i nie szanuje reguł demokracji

Kłamstwo było podstawą systemu Donalda Tuska i jest podstawą dzisiejszej opozycji totalnej, która nie szanuje reguł demokracji – powiedział w niedzielę wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jako przykład wskazał liczbę uczestników „Marszu Miliona Serc”. Według opozycji było tam 1 mln osób, według szacunków policji 60 tys.

Podczas konwencji PiS w Katowicach prezes PiS powiedział, że na świecie nie istnieje coś takiego jak opozycja totalna.

„To jest nowy pomysł na opozycję, która w gruncie rzeczy nie szanuje reguł demokracji, która w gruncie rzeczy odrzuca, ponieważ jawnie twierdzi, że demokracja jest tylko wtedy, kiedy oni rządzą” – powiedział Kaczyński. Zwrócił uwagę, że dla opozycji „nie mają żadnego znaczenia wyniki polityki społecznej, gospodarczej, ekonomicznej, dlatego, że opozycja totalna i potężne media, które ją popierają są w stanie przekręcić wszystko”.

Jako przykład kłamstwa prezes PiS wskazał podanie liczby uczestników „Marszu Miliona Serc”, który w niedzielę przeszedł ulicami stolicy. „Jak mówił Tusk było 1 mln ludzi, chociaż zdjęcia i oświadczenia policji stwierdzają, że było 60 tys. osób” – powiedział Kaczyński.

Zaznaczył, że „kłamstwo było podstawą systemu Tuska, kiedy rządził i jest podstawą kontynuacji systemu Tuska, którą jest dzisiejsza opozycja, opozycja totalna”. „Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo” – oświadczył.

Policja podawała nieoficjalnie, że na rondzie Dmowskiego, gdzie rozpoczął się „Marsz Miliona Serc”, było 60 tysięcy osób. Według tych szacunków, ok. godziny 12 na trasie przemarszu było do 100 tysięcy osób. Natomiast rzecznik warszawskiego ratusza Jakub Leduchowski powiedział w niedzielę po południu PAP, że w kulminacyjnym momencie w „Marszu Miliona Serc” Koalicji Obywatelskiej brało udział około miliona osób. To dane Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa – przekazał.

Autor: Magdalena Gronek, Mikołaj Małecki, Grzegorz Bruszewski, Krzysztof Konopka

mgw/ gb/ kon/ mml/ agz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj