25 lat więzienia dla mężczyzny oskarżonego o zabójstwo byłej partnerki

Na karę 25 lat więzienia skazał Sąd Apelacyjny we Wrocławiu 28-letniego Jakuba D., oskarżonego o zabójstwo byłej partnerki. Sąd uwzględnił apelację prokuratury i zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Opolu, który w pierwszej instancji skazał D. na 15 lat więzienia.

O wyroku, który zapadł przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu, poinformowała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka.

Do zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło w marcu 2022 r. w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie). Na policję zgłosiła się rodzina Magdaleny M., zaniepokojona brakiem kontaktu z kobietą, mieszkającą z Jakubem D.

Policja siłą weszła do mieszkania. W skrzyni łóżka znaleziono zwłoki kobiety. Jak stwierdzono w trakcie śledztwa, została uduszona poduszką. W momencie wejścia policji do mieszkania, jej były partner przebywał w pracy. Został zatrzymany tego samego dnia.

Zdaniem śledczych, do morderstwa doszło w czasie, gdy oskarżony był w mieszkaniu razem z pokrzywdzoną. Nie stwierdzono śladów włamania, a klucze do mieszkania miał tylko oskarżony. Drugi komplet znaleziono w zamkniętym mieszkaniu. W ocenie prokuratury, o winie oskarżonego świadczyć mają także – znalezione w jego telefonie komórkowym – wyszukiwania w internecie sposobów uśmiercania, a w dniu dokonania zbrodni, informacji o znalezionych w Kędzierzynie-Koźlu zwłokach kobiety. Jak zeznali świadkowie, pokrzywdzona bała się oskarżonego i wcześniej mówiła o rozpadzie swojego związku z Jakubem D.

W lutym 2023 r. Sąd Okręgowy w Opolu uznał D. winnym zabójstwa i skazał go na 15 lat więzienia. Apelację od tego wyroku złożyła prokuratura domagając się dla oskarżonego kary 25 lat więzienia. „Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uwzględnił w całości apelację wniesioną przez prokuratora i wymierzył D. karę 25 lat więzienia” – przekazała w środę rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Wrocławiu prok. Katarzyna Bylicka.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj