Prokuratura proceduje wniosek o zmianę kwalifikacji czynu Sebastiana M. na zabójstwo

fot: youtube

Do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim wpłynął wniosek w sprawie Sebastiana M. o zmianę kwalifikacji czynu na zabójstwo – potwierdziła PAP rzecznik tej jednostki.

„Potwierdzam, że wpłynął wniosek w sprawie wypadku na A1 o zmianę kwalifikacji czynu na zabójstwo. Będzie on procedowany zgodnie z przepisami” – powiedziała PAP w środę Prokurator Prokuratury Okręgowej Magdalena Czołnowska-Musioł.

 

Policja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, wspierana przez polską Specjalną Grupę Poszukiwawczą, w środę zatrzymała poszukiwanego listem gończym Sebastiana M., który jest podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina.

 

Wniosek w sprawie złożył adwokat rodziny ofiar. Jego zdaniem sprawca zrobił sobie „tor wyścigowy z autostrady” i stąd wniosek do prokuratury o uznanie wypadku za zabójstwo.

 

„Jako pełnomocnik rodziny ofiar wypadku na A1 złożyłem do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim wniosek o zmianę kwalifikacji czynu na zabójstwo” – powiedział PAP mecenas Łukasz Kowalski.

 

Adwokat rodziny ofiar podkreślił wyjątkowy charakter wypadku. „Sugerujemy, aby prokuratura rozważyła pewne wątki zabezpieczając pod tym kątem dowody. Dla mnie, jeżeli ktoś jedzie 253 kilometry na godzinę to jest zabójcą” – podsumował mecenas Łukasz Kowalski.

 

W sobotę 16 września br. po godz. 19 na autostradzie A1 w Sierosławiu (pow. piotrkowski, woj. łódzkie) w tragicznym pożarze auta zginęła trzyosobowa rodzina, rodzice oraz ich 5-letni syn.

 

Jak na razie Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim zarzuca Sebastianowi M. spowodowanie śmiertelnego wypadku. W piątek wydano za nim list gończy. Mężczyzna był poszukiwany również na podstawie czerwonej noty Interpolu.

 

O zatrzymaniu Sebastiana M. na platformie X (dawniej Twitter) poinformował w środę minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.(PAP)

 

Autor: Luiza Łuniewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj