Wrocław: zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych

fot. MPK Wrocław

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z wymianą rozjazdów na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej, od 8 października 2023 roku (niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 2, 6, 7, 14, 17, 20 i 72 oraz na liniach autobusowych A i D.

Tramwaje linii 6 powrócą na swoją trasę w obu kierunkach przez ulicę Powstańców Śląskich do pętli „Krzyki”, a tramwaje linii 7 do pętli „Klecina”.

Tramwaje linii 14 będą kursowały w obu kierunkach na trasie Dworzec Nadodrze – Chrobrego – Dubois – Kępa Mieszczańska – pl. Jana Pawła II – pl. Legionów – Grabiszyńska – FAT – Hallera – Powstańców Śląskich – Krzyki

Tramwaje linii 17 powrócą na swoją trasę w obu kierunkach przez ulicę Teatralną, Świdnicką i Powstańców Śląskich do pętli „Klecina”.

Powrócą na swoją trasę również kursy linii tramwajowej 2 w relacji Biskupin – Krzyki – Biskupin oraz kursy linii tramwajowej 20 w relacji Oporów – Leśnica – Oporów dlatego tramwaje linii okresowej 72 zostaną zlikwidowane.

Autobusy linii A i D nie będą już zatrzymywały się na przystanku „Wielka”, który zlokalizowany jest przy ulicy Powstańców Śląskich w pobliżu skrzyżowania z ulicą Wielką. Kursy okresowej linii autobusowej 702 zostaną zlikwidowane.

źródło: mpk.wroc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj