Nastolatkom podejrzanym o sprofanowanie figury Marii grożą dwa lata więzienia

obraz maryji.jpg

Dwa lata więzienia grożą 17 i 18-latkowi, którzy podejrzani są o sprofanowanie figury Matki Bożej skradzionej ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Strzegomiu (Dolnośląskie).

Dwóch nastolatków w nocy z 1 na 2 października wyniosło z groty przy klasztorze Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety w Strzegomiu figurę Matki Bożej. Następnie używając sznura powiesili figurę na rusztowaniu.

17 i 18-latek zostali zatrzymani przez policję, a w czwartek usłyszeli prokuratorskie zarzuty. „Pierwszy z zarzutów dotyczy naruszenia miru domowego, a drugi znieważenie przedmiotu czci religijnej” – powiedział PAP Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin.

Nastolatkowie przyznali się do winy i – jak powiedział prok. Rusin – wyrazili skruchę. Ze złożonych przez nich wyjaśnień wynika, że udali się do klasztoru, ponieważ przebywają tam dziewczęta – uchodźczynie z Ukrainy. „Ci chłopcy sympatyzowali z tymi dziewczętami i pod klasztorem krzyczeli, żeby wyszły na dwór. Jedna z dziewczyn powiedziała żeby odeszli, bo będą kłopoty” – opowiadał prokurator. 17 i 18-latek wpadli na pomysł, że wyniosą figurę Marii, aby „zaimponować” dziewczynom.

Nastolatkowie nie byli dotychczas karani. Grozi im dwa lata więzienia.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj