Prezes PiS o udziale w debacie w TVP: mam już zapowiedziane spotkanie w Przysusze 

jarosław kaczynski 1.jpg
fot: youtube

Kiedy jechałem do Kazimierzy Wielkiej, dostałem pytanie, czy wezmę udział w debacie TVP, m.in. z Donaldem Tuskiem. Ale mam już zapowiedziane spotkanie w Przysusze. Pytanie, co wybrać, czy rozmowę z kłamczuchem i człowiekiem zupełnie zależnym od innych. I jednak wybrałem Przysuchę – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński, który uczestniczy w czwartek w spotkaniu z mieszkańcami Kazimierzy Wielkiej (woj. świętokrzyskie) powiedział, że kiedy jechał na to spotkanie, „dostał pytanie, czy weźmie udział w debacie, m.in. z Tuskiem”. Debata wyborcza na antenie Telewizji Polskiej zaplanowana jest na poniedziałek, 9 października, o godz. 18.30.

„Ale mam już zapowiedziane spotkanie w Przysusze w sprawie bezpiecznej wsi” – powiedział. „Pytanie co wybrać? Czy rozmowę z kłamczuchem, jeszcze do tego, człowiekiem zupełnie zależnym od innych, wiadomo od kogo. Bo żeby to chociaż był Weber. No i jednak wybrałem Przysuchę” – powiedział prezes PiS.

Lider PO Donald Tusk w czwartek w Rzeszowie zapowiedział, że będzie na debacie wyborczej w TVP. Zwracając się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego powiedział: „Mam nadzieję, że słyszy mnie pan Kaczyński. Jarosławie Kaczyński może masz odwagę chociaż przyjść do swojej telewizji, pod skrzydła swoich funkcjonariuszy Rachoniów i innych tego typu PiS-owskich namiestników telewizji, stanąć do debaty ze mną. Ja będę o 18 w tej telewizji.

Telewizja Polska organizuje w poniedziałek, 9 października, „Debatę Wyborczą 2023”. Wydarzenie będzie transmitowane na antenach TVP1, TVP Info i TVP Polonia. W przesłanej PAP informacji podano, że „Do udziału w programie zostało zaproszonych sześć komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych”.

Poinformowano, że do udziału w debacie zaproszenie otrzymali: Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy, Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga: Polska 2050 Szymona Hołowni i PSL, KW Nowa Lewica, KW Prawo i Sprawiedliwość, Konfederacja Wolność i Niepodległość oraz Koalicyjny Komitet wyborczy Koalicja Obywatelska PO.N iPL Zieloni.

Debatę poprowadzą Michał Rachoń i Anna Bogusiewicz.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj