Synoptyk IMGW: w czwartek od zachodu zachmurzy się i przelotnie popada

W czwartek od zachodu zachmurzenie wzrastać będzie do dużego, przemieszczać się będzie front atmosferyczny z przelotnymi opadami deszczu – powiedział PAP synoptyk IMGW Michał Kowalczuk. Najwyższa temperatura zapowiada się na Śląsku i Podkarpaciu – ok.19 stopni Celsjusza.

W czwartek jedynie na krańcach południowych i południowo-wschodnich zachmurzenie będzie umiarkowane. Natomiast na pozostałym obszarze kraju, jak przekazał PAP Michał Kowalczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od zachodu zacznie wzrastać do dużego.

Wraz z przemieszczającym się frontem atmosferycznym spodziewane są przelotne opady deszczu. „Na Wybrzeżu możliwe także lokalnie burze” – zaznaczył synoptyk IMGW.

Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich i na Suwalszczyźnie, ok. 16 stopni nad morzem, do 19 stopni na Śląsku i Podkarpaciu.

„Wiatr będzie umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni” – podał synoptyk IMGW.

Noc z czwartku na piątek zapowiada się zachmurzeniem umiarkowanym w centrum kraju. „Na krańcach południowych i północnych możliwe początkowo słabe, przelotne opady deszczu” – wskazał Michał Kowalczuk.

Temperatura minimalna od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do ok. 10 stopni na południowym zachodzie. Najcieplejsza noc ma być nad morzem, ok. 12-13 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Na Wybrzeżu i północnym wschodzie porywisty, z porywami odpowiednio do ok. 60 km/h i ok. 40 km/h.(PAP)

autorka: Inga Domurat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj