Debata/ D. Tusk: chciałem stanąć twarzą w twarz z Jarosławem Kaczyńskim, niestety stchórzył

Chciałem stanąć twarzą w twarz z Jarosławem Kaczyńskim, niestety stchórzył – powiedział w poniedziałek podczas debaty wyborczej w TVP lider PO Donald Tusk. Nie zdążył odpowiedzieć na pytanie o stosunek swojego ugrupowania do migracji i unijnego paktu migracyjnego.

Do udziału w debacie wyborczej zostało zaproszonych sześć komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych.

Prawo i Sprawiedliwość reprezentuje premier Mateusz Morawiecki, Koalicję Obywatelską – szef PO Donald Tusk, a Nową Lewicę – posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Trzecia Droga do debaty wystawiła lidera Polski 2050 Szymona Hołownię, Konfederacja – posła Krzysztofa Bosaka, a Bezpartyjni Samorządowcy – członka zarządu województwa dolnośląskiego Krzysztofa Maja.

Pierwsze pytanie w debacie dotyczyło migracji i unijnego pakietu migracyjnego zakładającego relokację imigrantów.

W odpowiedzi lider PO zaznaczył, że bierze udział w debacie dla tych telewidzów, dla których TVP jest jedynym źródłem informacji. „Wiem, że czekaliście na inną debatę. Chciałem stanąć twarzą w twarz z Jarosławem Kaczyńskim. Niestety stchórzył” – powiedział Tusk.

Dodał, że po 8 latach kłamstw na swój temat chciał podzielić się w TVP swoimi argumentami. „Co do migracji. Słowo migracja oznacza dzisiaj największy skandal migracyjny” – zdążył powiedzieć Tusk, zanim skończył się czas przewidziany na jego odpowiedź.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj