Minister Gliński w Paryżu: Polska nie podda się dyktatowi migracyjnemu

fot. youtube

Polska nie podda się dyktatowi migracyjnemu; polityka niemiecko-rosyjska czy europejsko–rosyjska pośrednio doprowadziły do wojny na Ukrainie – stwierdził w poniedziałek minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński pytany o stanowisko Polski w sprawie paktu migracyjnego UE na konferencji w Bibliotece Polskiej w Paryżu.

„Polska nie podda się dyktatowi migracyjnemu UE i Niemiec, który jest szkodliwy dla Polski, dla polskiej racji stanu” – zapewnił minister Gliński na konferencji w Paryżu.

„Niemiecka polityka zagraniczna dawno już zbankrutowała. Putin był karmiony przez lata niemieckimi pieniędzmi, z tych pieniędzy sfinansował wojnę. Przypominam, że Polska opasana gazociągami Nord Stream i Opal płaciła za gaz już lat temu kilkanaście o jedną trzecią więcej niż Niemcy. Bogate Niemcy płaciły taniej. Były z tego bardzo zadowolone, bo robiły interesy z Putinem, z bandytą, który jest odpowiedzialny za zbrodnie wojenne” – zauważył Gliński.

„Podobnie jest z niemiecką polityką migracyjną. Za tę politykę państwo niemieckie powinno odpowiedzieć. My na pewno będziemy bronili polskiej racji stanu i nie zaakceptujemy presji migracyjnej wywieranej przez to państwo na Polskę” – podsumował minister kultury.

(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj