Premier: to ja na Radzie Europejskiej postawiłem twarde weto przeciw nielegalnej migracji

fot. youtube.com

To ja na Radzie Europejskiej postawiłem twarde weto przeciw nielegalnej migracji i i tam, na Radzie, dowiedziałem się również, że szef PO Donald Tusk ma obiecane stanowisko – powiedział podczas debaty wyborczej w TVP premier Mateusz Morawiecki.

„Jak sami państwo widzieliście. Wszyscy na jednego, banda rudego” – mówił premier Mateusz Morawiecki, odpowiadając na pytanie dotyczące migracji.

„Zaczęło się od krytyki tego, co tak naprawdę jest wyssaną z palca aferą, a fakty są takie, że to ja właśnie na Radzie Europejskiej postawiłem twarde weto przeciw nielegalnej migracji i tam, na Radzie, dowiedziałem się również, że Donald Tusk ma obiecane stanowisko” – mówił premier.

„Za co? Za to, że gdyby doszedł do władzy, będzie przyjmował nielegalnych imigrantów. Partia Tuska w Unii już przyjmuje pakt migracyjny, prze z tym paktem do przodu. Niestety, jest to bardzo groźne” – powiedział.

Premier odwołał się także do referendum, które ma się odbyć 15 października – razem z wyborami parlamentarnymi, w którym jedno z pytań dotyczy kwestii migracji. „My zaproponowaliśmy referendum, a Tusk groził karami Polsce w 2017 roku” – przypomniał.

„My obronimy Polaków przed gwałtami, przed podpalanymi autami jak Sztokholmie. PiS jest gwarancją bezpieczeństwa” – zapewniał Morawiecki.

źródło: PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj