Premier: Tuska boli, że ja zostawiłem wielkie pieniądze dla Polski, a on zostawił Polskę dla wielkich pieniędzy

fot: youtube

Szefa PO Donalda Tuska boli, że ja zostawiłem wielkie pieniądze dla Polski, a on zostawił Polskę dla wielkich pieniędzy – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej debaty wyborczej w TVP.

Morawiecki odniósł się w trakcie debaty do wcześniejszej wypowiedzi lidera PO Donalda Tuska. „Jak się ma dobre samopoczucie, premier Morawiecki, może dzisiaj, panie Mateuszu, powie pan Polakom, ile pan zarobił w ciągu premierostwa na handlu nieruchomościami? 20 milionów? 50 milionów? 100 milionów? Ukrywa pan to bardzo zawzięcie i nie dziwię się, że pańskie wyobrażenie o tym, jak żyją Polacy, jest takie optymistyczne” – mówił Tusk wcześniej podczas debaty.

„Boli pana Tuska to, że ja zostawiłem wielkie pieniądze dla Polski, a on zostawił Polskę dla wielkich pieniędzy” – powiedział premier Morawiecki, odnosząc się do tych słów.

Jak dodał, za czasów PO ludzie stali bardzo często przed wyborem: czy praca po 5 zł za godzinę, czy bezrobocie? „Czy umowa śmieciowa czy praca na zmywaku w Londynie? 2 mln 300 tys. osób było bez pracy – to liczba wstydu Tuska. To tyle, co w woj. lubelskim i jeszcze nawet więcej. Płacz dzieci i matek. To tragedie i łzy” – mówił Morawiecki.

„Był pan premierem polskiej biedy i bezrobocia. A my zwalczyliśmy tę największą patologię III Rzeczypospolitej – dzisiaj bezrobocie jest najniższe w polskiej historii. (…) Będziemy robić wszystko, aby przyciągać nowych inwestorów, co pokazaliśmy, że można zrobić” – podkreślił szef rządu. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj