Prezydent: Jesteśmy dumni z tego, że nasi rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe

fot. youtube.com

Jesteśmy dumni z tego, że nasi rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Spółdzielni Dostawców Mleka (SDM) w Wieluniu 

„To są znakomite wyroby, które są bardzo charakterystyczną reklamówką naszego rynku rolnego i, generalnie, polskich produktów spożywczych” – powiedział prezydent. „Jesteśmy dumni z tego, że nasi rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe. To szczególnie ważne w takich trudnych momentach dziejowych, w jakich jesteśmy dzisiaj, kiedy za naszą granicą toczy się wojna na Ukrainie, a od dwóch dni mamy wojnę na Bliskim Wschodzie” – podkreślił. Zdaniem prezydenta, to, „że mamy własną produkcję i własne produkty, które są dostarczane do naszych sklepów, i tych produktów nie brakuje, bo to efekt pracy naszych rolników i spółdzielców, to ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i poczucia bezpieczeństwa Polaków”.

Duda podziękował „spółdzielcom, pracownikom i prezesowi SDM za pracę na rzecz rynku lokalnego oraz ogólnopolskiego”. Zauważył, że „mleczarnia wieluńska stanowi element wielkiej sieci mleczarni, jakie są w całej Polsce”. „My jesteśmy dużym graczem na europejskim rynku mleka i wyrobów nabiałowych. To, co tutaj się na miejscu produkuje, jest naszą wizytówką na świecie. Nasza żywność dzisiaj podbija wiele światowych rynków, uczestniczy w tym także wieluńska spółdzielnia” – dodał.

Prezes zarządu Spółdzielni Dostawców Mleka w Wieluniu Marek Kapica powiedział, zwrócił uwagę, iż SDM ma ponad 80-letnią tradycję, a produkcja nie została przerwana nawet podczas II wojny światowej. Bo, jak wyjaśnił, „Niemcy skupowali wówczas mleko od okolicznych rolników”. Dodał, że „tradycja trwa, jest, i nic jej nie złamie”. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj