M. Maląg: chcemy spokojnego państwa, gdzie rodziny czują się otoczone wsparciem 

15 października Polacy zdecydują o tym, jaka będzie Polska; chcemy spokojnego państwa, gdzie rodziny czują się otoczone wsparciem, gdzie rozwija się gospodarka; takie działania gwarantuje rząd PiS – powiedziała minister rodziny Marlena Maląg w Szczytnikach (woj. wielkopolskie).

Szefowa MRiPS, wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim, odwiedziła w środę rodzinę Stanisława i Małgorzaty Nowaków w Szczytnikach.

„Przed nami wielkie święto demokracji. 15 października Polacy zdecydują o tym, jaka będzie Polska, jak ona będzie się rozwijać” – powiedziała minister rodziny.

Wskazała na podejmowane w ciągu ostatnich lat działania w zakresie polityki społecznej. Wymieniła m.in. program „500 plus”, trzynastą i czternastą emeryturę, a także możliwość łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym.

„Przyszło nam rządzić w bardzo trudnym czasie. To pandemia, to dzisiaj tocząca się wojna za naszą wschodnią granicą. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego i naszego lidera, pana premiera Jarosława Kaczyńskiego, przede wszystkim nie zostawia Polaków samym sobie” – powiedziała Maląg.

„Zastanówmy się, czy idąc do głosowania chcemy, żeby wróciły czasy Donalda Tuska, gigantyczne bezrobocie, ponad 2 mln osób bez pracy, rodziny poczuły się zagrożone, praca za symboliczne 5 zł, a nawet mniej” – zapytała szefowa MRiPS.

Wskazała, że obecny rząd zagwarantował minimalną stawkę godzinową, godne minimalne wynagrodzenie, wzrost przeciętnego wynagrodzenia.

„Chcemy spokojnego państwa, gdzie rodziny czują się otoczone wsparciem, rozwija się gospodarka – i takie działania gwarantuje rząd Prawa i Sprawiedliwości” – podkreśliła Maląg.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj