Synoptyk IMGW: środa będzie deszczowa, lecz nieco cieplejsza

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada deszczową środę na przeważającej części Polski. Temperatura będzie jednak wyższa niż w poprzednich dniach i wahać się będzie od 15 do nawet 24 stopni Celsjusza.

W środę jedynie na północy i wschodzie będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami. „Tam miejscami występować będą słabe opady deszczu. Na południowym wschodzie również możliwe opady mżawki, ale na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie” – zaznaczył w rozmowie z PAP synoptyk IMGW Jakub Gawron.

Temperatura maksymalna wahać się będzie od 15 stopni na południowym wschodzie, około 21 w centrum, do nawet 24 na południowym zachodzie. „Zrobi się zdecydowanie cieplej, jedynie w rejonach podgórskich Karpat jeszcze lokalnie gdzieś około 14 stopni Celsjusza” – dodał synoptyk.

Wiatr będzie umiarkowany, porywisty. Nad morzem i w rejonach podgórskich te porywy wiatru nawet do 60 km/h. Wiać będzie z kierunków południowo-zachodnich.

„W szczytowych partiach gór porywy wiatru będą jeszcze silniejsze. W Sudetach nawet do 100 km/h, w Karpatach do 75 km/h” – podkreślił synoptyk(PAP)

autorka: Julia Szymańska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj