A. Mularczyk: Nieustraszone Siły Zbrojne RP niemal zakończyły misję ratowania wszystkich Polaków z Izraela

Nieustraszone Siły Zbrojne RP niemal zakończyły misję ratowania wszystkich Polaków z Izraela. Były tak skuteczne, że wiele krajów europejskich poprosiło Polskę o ewakuację również swoich obywateli – napisał w czwartek na platformie X wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

„Nieustraszone Siły Zbrojne RP niemal zakończyły misję ratowania wszystkich Polaków z Izraela. Siły Zbrojne wykonały swój obowiązek z profesjonalizmem i szybkością. Były tak skuteczne, że wiele krajów europejskich poprosiło Polskę o ewakuację również swoich obywateli. Po raz kolejny polskie siły zbrojne, a zwłaszcza lotnicy, pokazali swoje możliwości w czasach konfliktu. Brawo!” – napisał Mularczyk.

W sobotę rano na Izrael rozpoczął się atak Hamasu. Bojownicy przeniknęli do wielu miast na południu kraju. Izrael został również zaatakowany tysiącami rakiet. W niedzielę po południu izraelskie wojsko poinformowało, że przeprowadza zmasowane ataki lotnicze na cele w Autonomii Palestyńskiej, gdzie ukrywać się mają bojownicy Hamasu.

W MSZ działa centrum operacyjne, które uruchomiło infolinię, aby przyjmować zgłoszenia i udzielać informacji. Działają dwa numery infolinii: w Polsce + 48 22 523 88 80 oraz w Izraelu + 972 372 53 111. Dostępny jest także adres e-mail: ewakuacja@msz.gov.pl.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj