Dolnośląskie: 50 mln zł na modernizację urządzeń sterowania ruchem kolejowym

50 mln zł ma kosztować modernizacja urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Świdnica Miasto i trasie do Zawidowa na Dolnym Śląsku. Dzięki inwestycji skróci się czas przejazdu pociągów na trasie Jedlina-Zdrój – Świdnica Miasto – Sobótka – Wrocław Główny – podały PKP PLK.

W środę PKP PLK podpisały umowę z wykonawcą inwestycji, która jest realizowana w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności – podała w komunikacie kolejowa spółka. Wartość kontraktu to 50 mln zł.

Jak wskazano, dzięki modernizacji i wymianie urządzeń sterowania ruchem kolejowym skróci się czas przejazdu pociągów na trasie Jedlina-Zdrój – Świdnica Miasto – Sobótka – Wrocław Główny.

”Inwestycja zwiększy poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo – drogowych” – napisano w komunikacie.

Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel wskazał, że nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym korzystnie wpłyną na rozwój kolei na Dolnym Śląsku. „Budujemy kolej coraz bardziej efektywną i bezpieczną” – dodał Bittel, cytowany w komunikacie.

W ramach inwestycji wymienione zostaną stare urządzenia sterowania ruchem kolejowym na odcinku Wilka – Zawidów. „Zamontowane będą m.in. nowe sygnalizatory, urządzenia rozjazdowe odpowiadające za sprawną zmianę przejazdu z toru na tor. Rozjazdy zostaną wyposażone w elektryczny system ogrzewania, który pozwala na sprawną pracę urządzeń w warunkach zimowych” – podano w komunikacie.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj