J. Kaczyński: budujemy najsilniejszą armię lądową w Europie

jarosław kaczynski 1.jpg
fot: youtube

Budujemy najsilniejsza armię lądową w Europie, ogromnie zwiększamy jej liczbę, do tej pory prawie ją podwoiliśmy, a cel to co najmniej 300 tys. żołnierzy – podkreślił w czwartek w TV Trwam wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Przyszło nam rządzić w czasach niebezpiecznych, myśmy te czasu zrozumieli. Wyciągnęliśmy z tego wnioski” – powiedział Kaczyński w TV Trwam.

Jak mówił, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo zewnętrzne, rząd PiS podjął „ogromny wysiłek zbrojeniowy”. „Odrzuciliśmy poprzedni system myślenia, który opierał się na przeświadczeniu, że nie stać nas na wiele. A nie stać nas było rzeczywiście na wiele, bo polskie finanse publiczne były, mówiąc najprościej, okradane – i to na gigantyczną skalę” – stwierdził.

Prezes PiS podkreślił, że w tej chwili budujemy najsilniejszą armię lądową w Europie. „Ogromnie zwiększamy jej liczbę, do tej pory prawie ją podwoiliśmy, a cel to 300 tys. żołnierzy, co najmniej” – dodał.

„Armia jest przystosowywana do obecnych okoliczności, w których – trzeba sobie jasno powiedzieć – jest wojna za naszymi granicami. W tej chwili mamy kolejną wojnę z Izraelu. Są groźby chińskie zbrojnego odzyskiwania Tajwanu, to też zapowiada nową wojnę. Mamy czas bardzo trudny i Polska może się w tym czasie obronić. Może odstraszyć od zaatakowania nas tylko wtedy, jeśli będzie miała bardzo silna armię” – podkreślił.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zauważył, że bezpieczeństwo jest warunkiem naszego rozwoju. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że władcy Kremla postanowili odbudować imperium” – powiedział Błaszczak.

„A my odbudowaliśmy wszystko, co zostało utracone za czasów rządów koalicji PO-PSL” – podkreślił szef MON. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj