Poseł Świat: Polacy w referendum zdecydują o ważnych rzeczach

Politycy wszystkich partii mówią o wyborach parlamentarnych jako najważniejszych po ’89 roku. Niektórzy nie zgadzają się tylko z referendum. Ponoć nie ma tradycji, ponoć nie trzeba Polaków pytać co myślą i czego chcą. Ponoć Unia Europejska wie lepiej czego potrzeba nam do szczęścia.

Eurokraci z naszą opozycją namawiają do stawienia się w lokalach wyborczych 15 października i odebrania Zjednoczonej Prawicy prawa do zasiadania w Sejmie i Senacie. Referendum, które odbędzie się przy okazji parlamentarnych wyborów pokaże jasno, czego Polacy oczekują od rządu.

Opozycja bardzo boi się porażki, a my niezależnie co postanowimy w najbliższą niedzielę, zwiążemy przyszły rząd decyzją. Tymczasem niemieckie media przychodzą z pomocą i mniej lub bardziej subtelnie mówią, że referendalne pytania, które wymyślił „narodowo-konserwatywny rząd” należy zbojkotować.

Odkąd Niemcy dyktują Polakom warunki, zawsze źle się dzieje! Poseł Jacek Świat dodaje, że kiedyś bywało i niestety bywa nadal, że wśród nas byli tacy, których serce bije marszowo a pierwszy język, to obcy język

Będą cztery pytania referendalne. Polacy odpowiedzą na nie zgodnie ze swoimi przekonaniami. Po co odmawiać udziału w głosowaniu?

Pytanie bardziej do grupy o której mówimy, niż do mnie. Z tego co rozumiem, opozycja boi się demokracji. Gdyby większość Polaków odpowiedziała negatywnie, to cała narracja o samostanowieniu Polski przepada – mówi nam Poseł Jacek Świat 

Przypomnijmy pytania. Pierwsze dotyczy wyprzedaży naszych dóbr (Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?). W pytaniu drugim odpowiemy o wiek emerytalny (Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?). Pytanie trzecie odnosi się do bezpieczeństwa Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi? I czwarte powiązane z poprzednim (Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj