Prognoza pogody na 12 i 13 października

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północna nadal jest w zasięgu niżów i związanych z nimi układów frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują rozległe układy wyżowe. Polska znajduje się w zasięgu niżu z ośrodkami nad północną Skandynawią i Morzem Norweskim. Z północnego zachodu na południowy wschód kraju przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, który rozdziela cieplejsze powietrze polarne morskie na południu od chłodniejszego, także polarnego morskiego, na północy kraju.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosło.

W czwartek w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym deszczem. W południowej połowie kraju prognozowana suma opadów miejscami około 10 mm. Na północy możliwe większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 13 st. C na północy, około 17 st. C w centrum, do 23 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i silny od 30 km/h do 50 km/h, w całym kraju okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Porywy wiatru na wschodzie i północy do 60 km/h, w Karpatach do 70 km/h, nad morzem do 80 km/h, w Sudetach do 90 km/h.

W nocy w północno-wschodniej części kraju zachmurzenie małe oraz umiarkowane i tu bez opadów, ale gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami deszczu. Prognozowana suma opadów około 10 mm na południu kraju, na Kielecczyźnie i Podkarpaciu do 15 mm. Temperatura minimalna od 3 st. C na Podlasiu, około 10 st. C w centrum, do 15 st. C na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i Przedgórzu Sudeckim porywisty, z kierunków zachodnich, w drugiej połowie nocy na zachodzie skręcający na południowy. Porywy wiatru w górach do 70 km/h.

W piątek w kraju zachmurzenie zwykle duże, na południu i północnym wschodzie okresami większe przejaśnienia. Miejscami, głównie na północy, słabe opady deszczu. Rano na północnym wschodzie lokalnie zanikające mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna od 14 st. C na północnym wschodzie, około 18 st. C w centrum, do 21 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy. Porywy wiatru w Karpatach do 55 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 60 km/h, a w Sudetach do 90 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany i porywisty, pod wieczór słabnący, zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rano rozpogodzenia. Temperatura maksymalna około 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj