Prezes PiS: Polska musi mieć dzisiaj stabilny rząd, który został sprawdzony i który wie, czego chce

fot. youtube.com

Polska musi mieć dzisiaj stabilny rząd, który został sprawdzony i który wie, czego chce, także w sprawach polityczno-obronnych i jest niezależny, bo tylko taki rząd może podejmować dobre dla Polski decyzje – powiedział w wywiadzie udzielonym TVP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Na jednej z konwencji PiS Kaczyński mówił, że istnieje coś takiego jak „system Tuska”. W wywiadzie TVP pytany był, co z tego systemu, jego zdaniem może wrócić, gdyby PO doszła do władzy.

„Rabunek polskich finansów publicznych, bo to kwestia być może nawet niezapisanej, niewyrażonej werbalnie umowy z grupami, które w Polsce zaczęły tryumfować i rabować przy końcu lat 80. i pewna zależność wobec Niemiec, i w jakimś stopniu wobec Moskwy” – odparł lider PiS.

„Oczywiście wojna na Ukrainie dużo zmieniła, ale Niemcy niewątpliwie dążą do tego, aby wrócić do dawnych stosunków. Wtedy Polska będzie przeszkodą i będzie musiała być podporządkowana, słaba, nierozwijająca się szybko, niemająca mocnej armii, także zdezintegrowana” – mówił Kaczyński.

Wymienił też „ogromny chaos”, bo jego zdaniem, „partia, która ma rządzić jest w istocie +jedenastogłowa+, a to samo przez się tworzy kłopot”. „Poza tym będzie też wiele innych formacji zewnętrznych wobec KO” – zauważył.

„Poza tym mamy do czynienia z grupami nacisku, które uznają, że to jest znów ich czas. Więc dodając do tego wojnę z prezydentem, bankiem narodowym i Trybunałem Konstytucyjnym, a to wszystko w warunkach wojny koło polskich granic i planów chińskich na 2027 rok, żeby zając Tajwan, to naprawdę tragedia” – ocenił prezes PiS.

„Polska musi mieć dzisiaj stabilny rząd, który został sprawdzony i który wie, czego chce także w sprawach polityczno-obronnych i jest niezależny, bo tylko taki rząd może podejmować dobre dla Polski decyzje” – powiedział Kaczyński.(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj