Synoptyk IMGW: w piątek dużo chmur, przelotne opady deszczu i wietrznie

W piątek zachmurzenie będzie duże, ale słońce przedrze się przez chmury na północnym wschodzie kraju. Synoptycy prognozują też opady deszczu. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie. Najcieplej na zachodzie, tam i na Wybrzeżu będzie też wietrznie – powiedział PAP Michał Kowalczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W piątek zachmurzenie przeważnie duże, przejaśnienia i najwięcej słońca będzie na północnym wschodzie kraju. Opady deszczu mogą wystąpić na północnym zachodzie.

Temperatura maksymalna od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, w centrum ok. 17-18 stopni, najcieplej będzie na zachodzie ok. 20-22, a nad morzem 16-18 stopni.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na Wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h. Z taką samą prędkością wiatr powieje również na zachodzie Polski.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże na północy kraju, tam też należy się spodziewać przelotnych opadów deszczu. Na południu będzie znacznie mniej chmur.

Najchłodniej będzie na północnym wschodzie. Temperatura minimalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 16 na zachodzie kraju i nad morzem.

Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, ale na zachodzie i nad morzem mocno powieje – do 70 km/ h, z południa i zachodu.

Sobota ma być bardzo ciepła, termometry pokażą nawet 25 stopni Celsjusza w centrum kraju i na południowym wschodzie. Będzie też wietrznie do 65 km/h, a nad morzem i na zachodzie – zwłaszcza po południu – wiatr będzie wiał z prędkością do 75 km/h. Spadnie również deszcz.

Noc z soboty na niedzielę chłodna w całym kraju, na termometrach 5-7 stopni Celsjusza. Chłodno będzie również w niedzielę – około 11 stopni, gdzieniegdzie również możliwe opady deszczu.

Z każdym kolejnym dniem będzie coraz chłodniej. „Na początku przyszłego tygodnia, w nocy, gdzieniegdzie, temperatura spadnie poniżej zera” – przekazał PAP Michał Kowalczuk synoptyk z IMGW.(PAP)

autorka: Agnieszka Lipska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj