Prognoza pogody na 15 i 16 października

Jak informuje IMiGW, Europa zachodnia jest pod wpływem wyżu z centrum nad Irlandią. Wschód i południowy wschód są w zasięgu niżu z ośrodkiem nad północną Finlandią, a na krańcach wschodnich zaznacza się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Polska północna jest w zasięgu wspomnianego niżu, natomiast w pozostałej części kraju pogodę kształtuje klin wyżowy. Z zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza arktycznego.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 998 hPa i będzie wzrastać.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w górach również deszczu ze śniegiem i śniegu. Bez opadów w centrum i na wschodzie. Na wybrzeżu możliwe burze i opady krupy śnieżnej. Prognozowana wysokość opadu na wybrzeżu do 10 mm. Temperatura maksymalna od 7 st.C do 12 st.C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. Nad morzem okresami dość silny, w porywach do 80 km/h. Na obszarach podgórskich wiatr w porywach do 60 km/h, a w górach początkowo do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na wybrzeżu i wschodzie kraju możliwe opady krupy śnieżnej. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowana wysokość opadu na wybrzeżu do 15 mm. Temperatura minimalna od 2 st.C do 6 st.C, jedynie na wybrzeżu lokalnie do 9 st.C; w rejonach podgórskich od 0 st.C do 3 st.C, przygruntowy przymrozek do -2 st.C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h, nad morzem w porywach do 65 km/h, zachodni. W górach porywy wiatru do 90 km/h.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w górach również deszczu ze śniegiem i śniegu. Na wschodzie możliwe burze i opady krupy śnieżnej. Prognozowana wysokość opadu na Warmii do 10 mm, w górach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna od 9 st.C do 12 st.C, w obszarach podgórskich 6 st.C, 8 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 12 st.C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie początkowo małe i umiarkowane, później wzrastające do dużego, aż do wystąpienia w drugiej połowie nocy przelotnego deszczu. Temperatura minimalna około 5 st.C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni. W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 9 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj