Prognoza pogody na 17 i 18 października

Jak podaje IMGW, od Wielkiej Brytanii przez Europą Centralną po Morze Czarne rozciąga się wyż, pozostałe rejony kontynentu znajdują się pod wpływem niżów i towarzyszących im frontów atmosferycznych.

 

Polska jest w zasięgu wyżu z centrum nad Rumunią, w przetransformowanym powietrzu pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

 

We wtorek w ciągu dnia będzie się utrzymywać zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju okresami duże i tam przelotny deszcz. Rano zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

 

Temperatura maksymalna od 8 st.C na południu do 13 st.C na wybrzeżu; w rejonach podgórskich Karpat około 6 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i południowych.

 

W nocy zachmurzenie małe, tylko na północy kraju zachmurzenie umiarkowane i duże i tam przelotny deszcz. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów.

 

Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 0 st.C do 5 st.C oraz miejscami w centrum przygruntowe przymrozki do -3 st.C; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat od -5 st.C do -1 st.C oraz cieplej na wybrzeżu od 6°C do 1 st st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

 

W środę w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie okresami duże. Na wybrzeżu i północnym wschodzie przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 9 st.C na krańcach wschodnich do 13 st.C nad morzem i na Dolnym Śląsku; w rejonach podgórskich Karpat około 7 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na północnym wschodzie dość silny i w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni.

 

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna 11 st.C. Wiatr słaby, zachodni.

 

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 3 st.C. Wiatr słaby, zachodni.

 

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj