Uciekający przed policją mężczyzna uderzył w radiowóz; w swoim toczącym się aucie zostawił partnerkę z niemowlakiem

32-letni mężczyzna uciekając samochodem w powiecie legnickim przed policją uderzył w radiowóz i uciekł z auta zostawiając w nim kobietę z niemowlakiem. Jak się okazało, miał orzeczony zakaz prowadzenia samochodu i znaleziono przy nim narkotyki.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w Kunicach w powiecie legnickim mężczyzna wciągnął kobietę do pojazdu i odjechał. „Funkcjonariusze chcąc go zatrzymać do kontroli drogowej, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący nie zamierzał jednak się zatrzymać, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę” – relacjonował PAP mł. asp. Anna Tersa z biura prasowego legnickiej policji.

Kierowca uciekający przed policją uderzył w radiowóz, po czym wyskoczył z auta, które nadal toczyło się po drodze. W samochodzie znajdowała się partnerka mężczyzny z kilkumiesięcznym dzieckiem. Policjant wskoczył do auta i je unieruchomił – powiedziała Tersa. Chwilę potem zatrzymany został 32-latek.

„Mężczyzna posiadał aż trzy aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli 2 sztuki amunicji i jeden nabój hukowy. Z kolei bezpośrednio przy pojeździe znajdowało się metalowe pudełko z dokumentami i krystaliczną substancją. Po przebadaniu testerem narkotykowym zabezpieczonych kryształków, mundurowi potwierdzili, że była to metamfetamina” – dodała policjantka.

Zatrzymanemu za popełnione przestępstwa grozi do 8 lat więzienia.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj