Zabił matkę i ranił ojca [nowe fakty]

domena publiczna

Jasielscy śledczy w czwartek lub w piątek mają przesłuchać podejrzewanego o zabójstwo we wsi Sławęcin na Podkarpaciu. 20-letni Jakub W. po kilkugodzinnej policyjnej obławie został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu.

W sprawie zabójstwa, do którego doszło w środę w jednym z domów w miejscowości Sławęcin, toczy się śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jaśle. W związku ze zdarzeniem policjanci w środę w nocy zatrzymali 20-letniego Jakuba W.

Prokurator planuje przesłuchać podejrzewanego o zabójstwo w najbliższym czasie. „Postępowanie jest na wstępnym etapie. Prowadzimy wiele czynności. Nie wiadomo jeszcze kiedy dojdzie do przesłuchania. Myślę, że dzisiaj, ale niewykluczone, że przesłuchanie odbędzie się jutro (piątek-PAP)” – powiedziała w rozmowie z PAP Katarzyna Skrudlik-Rączka, zastępca prokuratora rejonowego w Jaśle.

Śledczy są na etapie formułowania zarzutu. „Postępowanie prowadzone jest pod kątem zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz usiłowania zabójstwa” – przekazała PAP prokurator Katarzyna Skrudlik-Rączka. O tragedii w Sławęcinie niedaleko Jasła policjanci zostali zaalarmowani w środę ok. godz. 14.30. Gdy przyjechali na miejsce, w domu znaleźli zwłoki 44-letniej kobiety. Jej 46-letni mąż był ranny. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Policja od początku podejrzewała, że sprawcą jest syn małżeństwa, 20-letni Jakub W. „Kobieta zginęła prawdopodobnie od ciosów nożem. Życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo” – powiedziała PAP w środę wieczorem szefowa Prokuratury Rejonowej w Jaśle Grażyna Krzyżanowska.

Policjanci w środę wieczorem pojechali do szpitala, w którym hospitalizowany jest ranny mężczyzna. Udało się im przesłuchać 46-latka. O szczegółach prokuratura milczy. Nie ujawnia też, jak wyglądało miejsce zbrodni i co zobaczyli śledczy. „Szczegóły objęte są tajemnicą śledztwa” – powiedziała PAP zastępca prokuratora rejonowego w Jaśle.

20-latek uciekł przed przyjazdem policjantów. Zorganizowano obławę, w której uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów z Jasła, Rzeszowa, Przeworska, Krosna i Sanoka. Pomagali im także jasielscy strażacy. Do akcji zaangażowano również psy tropiące i uruchomiono policyjne drony.

Policja opublikowała też zdjęcie i rysopis Jakuba W. Prosiła o pomoc w namierzeniu 20-latka, ostrzegając jednocześnie, że może mieć przy sobie niebezpieczne narzędzie. Mężczyzna został zatrzymany w środę około godz. 22, na terenie gminy Jasło. Jakub W. trafił do policyjnego aresztu. (PAP)

Autorka: Agnieszka Lipska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj