A.Kornhauser–Duda spotkała się z mieszkańcami gminy Nowy Staw, którzy odwiedzili Pałac Prezydencki

Polityka senioralna, działalność kół gospodyń wiejskich, świetlic środowiskowych i profilaktyka zdrowotna – to tematy rozmowy pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy z mieszkańcami gminy Nowy Staw (woj. pomorskie), którzy odwiedzili w piątek Pałac Prezydencki.

„Pierwsza Dama dołączyła do grupy z Żuław Wiślanych, która odwiedziła dziś Pałac Prezydencki. Z mieszkańcami gminy Nowy Staw Małżonka Prezydenta RP rozmawiała m.in. o polityce senioralnej, w tym o działalności Kół Gospodyń Wiejskich i świetlic środowiskowych, a także o profilaktyce zdrowotnej” – poinformowano na stronie prezydenckiej kancelarii.

Jak czytamy w komunikacie, „Agata Kornhauser–Duda wspominała swoje liczne spotkania z klubami seniora i nie kryła podziwu dla osób, które w jesieni swojego życia realizują pasje, na które wcześniej nie znajdowali czasu, odkrywają nowe talenty czy angażują się w działalność charytatywną”. „W tym kontekście przywołała np. inicjatywę Senior Maluszka Tuli, w ramach której wolontariusze pomagali rodzicom i pracownikom szpitala w opiece nad noworodkami” – podkreślono.

Według KPRP rozmawiano też o aktywności fizycznej; pierwsza dama zachęcała swoich gości do częstych badań profilaktycznych.

Prezydencka kancelaria podkreśliła, że promowanie wizyt u specjalistów i zapobieganie chorobom to cel współorganizowanej przez Kancelarię Prezydenta RP akcji „Zdrowe Życie”. W ramach projektu w kolejnych polskich miastach w weekendy rozstawiano Mobilną Strefę Zdrowia z możliwością przeprowadzania bezpłatnych badań i konsultacji.

„Goście ciekawi byli także codziennej pracy Pierwszej Damy i Prezydenta. Agata Kornhauser–Duda opowiedziała o wyjątkowo napiętym kalendarzu we wrześniu, na który złożyły się m.in. wizyty w USA, Dożynki Prezydenckie i finał Narodowego Czytania, ale także o bieżących wydarzeniach” – podała KPRP. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj