Izrael/ Armia: większość zakładników Hamasu żyje, ponad 20 to dzieci

Izrael.jpg

Większość zakładników uprowadzonych przez bojowników Hamasu do Strefy Gazy żyje, a ponad 20 z nich to osoby niepełnoletnie – ogłosiły w piątek Siły Obronne Izraela (IDF). Według wcześniejszych informacji terroryści porwali z Izraela około 200 ludzi, w tym kobiety, dzieci i osoby starsze.

Według IDF w czasie niespodziewanego ataku Hamasu na Izrael 7 października uprowadzonych zostało 199 osób. Rzecznik zbrojnego skrzydła Hamasu Abu Ubaida twierdził natomiast, że grupa przetrzymuje 200 zakładników, a około 50 kolejnych jest w rękach innych „formacji bojowych” w Strefie Gazy – przypomina CNN.

Wśród ponad 20 niepełnoletnich uprowadzonych przez terrorystów jest między innymi zaledwie 9-miesięczny Kfri Bibas i jego trzyletni brat Ariel, którzy zostali porwani razem z ich matką Shiri – wynika z danych przekazanych przez stację BBC.

Hamas ogłosił w piątek, że „z powodów humanitarnych” wypuścił dwie kobiety – matkę i córkę – które posiadają obywatelstwo amerykańskie – przekazał portal Times of Israel, zaznaczając, że informacji tej nie potwierdziła jak dotąd strona izraelska.

Rodziny osób przetrzymywanych przez Hamas zamierzają wysłać delegacje do Londynu, Rzymu i innych miast, by apelować do zagranicznych polityków o pomoc w ich uwolnieniu i zabiegać o większe poparcie dla prowadzonej przez Izrael wojny z organizacjami terrorystycznymi – przekazała CNN. Pierwsza delegacja uda się w niedzielę do Londynu. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj