22-latka pędziła 173 km/h po Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

droga-autostrada-.jpg

Jadąca lewym pasem ruchu osobowym audi 22-latka przekroczyła prędkość aż o 53 km/h. Dodatkowo nie stosowała się do przepisu mówiącego o tym, że na drogach ekspresowych i na autostradach należy zachować odległość od poprzedzającego pojazdu wynoszącą przynajmniej połowę prędkości, z jaką się poruszamy – powiedział PAP mł. asp. Rafał Jarząbek z KMP we Wrocławiu.

Na jadące z niedozwoloną prędkością audi trafili policjanci ze specjalnej grupy SPEED, patrolujący Autostradową Obwodnicę Wrocławia. Jak przypomniał mł. asp. Rafał Jarząbek z wrocławskiej policji, „ograniczenie na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia to 120 km/h”.

„Jadąca lewym pasem ruchu osobowym audi 22-latka przekroczyła tę prędkość aż o 53 km/h. Dodatkowo nie stosowała się do przepisu mówiącego o tym, że na drogach ekspresowych, na autostradach należy zachować odległość od poprzedzającego pojazdu wynoszącą przynajmniej połowę prędkości, z jaką się poruszamy” – powiedział PAP mł. asp. Rafał Jarząbek.

W przypadku 22-latki, odstęp musiałby wynosić ok. 90 metrów. Tymczasem kobieta jechała „na zderzaku”.

„Jeśli doszłoby do sytuacji na drodze, w której inny uczestnik ruchu jadący przed 22-latką zacząłby hamować, nie byłoby miejsca na wykonanie bezpiecznego manewru i uniknięcie zdarzenia. A przy tak dużej prędkości mogłoby dojść do tragedii” – powiedział policjant.

Policyjny patrol był wyposażony w wideorejestrator. Po zatrzymaniu kierująca tłumaczyła, że jedzie z partnerem na weekendowy wypoczynek.

„Funkcjonariusze specjalnej grupy SPEED nałożyli na nią dwa mandaty karne – 1500 zł i 13 punktów karnych za przekroczenie prędkości oraz 500 zł i 5 punktów karnych za niestosowanie się do obowiązku zachowania minimalnej prędkości od poprzedzającego pojazdu. Kierująca w żaden sposób się nie tłumaczyła, przyjęła oba mandaty, na jej konto zapisano 18 punktów karnych” – powiedział Rafał Jarząbek. (PAP)

autor: Michał Torz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj