Ekstraklasa pilkarska – mecz Śląska z Legią obejrzy komplet kibiców; miasto szykuje się na korki

Łukasz Czyżykowski, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Na stadionie pojawi się ponad 40 tys. kibiców. Bramy obiektu bedą otwarte od 15.30. By ułatwić dojazd i powrót ze stadionu MPK uruchamia cztery linie specjalne – poinformowali w komunikacie wrocławscy urzędnicy.

Mecz Śląska Wrocław z Legią Warszawa rozpocznie się o 17.30, ale stadion Tarczyński Arena będzie otwarty już od 15.30. Spodziewany jest komplet kibiców. Na mecz wykupiono ok. 40 tys. biletów. Przed meczem można spodziewać się w okolicy sporych utrudnień, dlatego miasto przygotowało specjalne kursy komunikacji miejskiej.

„w godzinach 15:00 – 16:50 uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa T1, która będzie kursować co około 10 minut w relacji Dworzec Główny – Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – pl. Wróblewskiego – Traugutta – Oławska – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Milenijna – Pilczycka – Królewiecka – Tarczyński Arena (Królewiecka). Ostatni odjazd linii T1 z Dworca Głównego zostanie zrealizowany o godzinie 16:50” – poinformowali w komunikacie urzędnicy.

Zadbano też o odwiezienie kibiców po zakończeniu spotkania. Wtedy kursować będą dwie linie tramwajowe (T1 i T2) oraz dwie autobusowe (S1 i S2). Będzie można z nich korzystać od godz. 19.30, w takcie co 3 do 6 minut.

Linie T1 i S1 będą odjeżdżały z przystanku Tarczyński Arena na ul. Królewieckiej, który znajduje się najbliżej wejścia na stadion. Tramwaje oznaczone T2 zaczną kurs na przystanku Tarczyński Arena przy ul. Lotniczej, a autobusy S2 na pętli Pilczyce.

Wszystkie linie specjalne dowiozą kibiców na Dworzec Główny, ale różnymi trasami. Po meczu do domu można wrócić też wszystkimi stałymi liniami. Tramwaje nr 3, 10, i 20 zatrzymują się na przystanku przy ul. Lotniczej, a 18 i 21 przy Królewieckiej. Tamtędy przejeżdżają też autobusy linii 101, 102, 103, 104, 123, 127 i 152. (PAP)

autor: Michał Torz

mt/ sab/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj