Pożar w bloku na Szczepinie; jedna osoba trafiła do szpitala

MP

Około godz. 4.54 otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że wybuchł pożar w jednym z mieszkań przy ul. Czarnieckiego. Skierowany został patrol, który jako pierwszy przybył na miejsce i pomógłw ewakuacji. Najprawdopodobniej przyczyną tego pożaru było powstanie ognia od hulajnogi elektrycznej – powiedziała PAP st. asp. Aleksandra Freus z KMP we Wrocławiu.

Ogień zauważono tuż przed godz. 5 przy ul. Czarnieckiego we Wrocławiu. Na miejscu od razu pojawił się patrol policji, który pomógł w ewakuacji mieszkańców.

„Najprawdopodobniej przyczyną tego pożaru było powstanie ognia od hulajnogi elektrycznej, ale musi to potwierdzić biegły. Dwa mieszkania w budynku uległy bardzo dużemu spaleniu i zniszczeniu na skutek tego pożaru. 15 osób zostało ewakuowanych” – powiedziała PAP st. asp. Aleksandra Freus z KMP we Wrocławiu.

Jak przekazała Aleksandra Freus, nikomu nic się nie stało, ale „zgłaszający mężczyzna w wieku 70 lat trafił do szpitala”.

„Trafił do szpitala w stanie niezagrażającym życiu, na obserwację. Mężczyzna miał trudności z oddychaniem, został skierowany na diagnostykę” – powiedziała policjantka.

Pożar udało się już opanować. Osoby zamieszkujące dwa mieszkania nie będą mogli w najbliższym czasie do nich wrócić. (PAP)

autor: Michał Torz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj