Nadchodzący tydzień z typowo jesienną aurą

Nadchodzący tydzień przyniesie typowo jesienną pogodę. Pochmurne i deszczowe dni będą przeplatały się z okresami słonecznymi. Najchłodniej na północnym wschodzie, około 10 stopni, na południu Polski bliżej 15 stopni. Noce bez przymrozków – prognozują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W poniedziałek słońca jak na lekarstwo, gdzieniegdzie, głównie na północnym wschodzie, mogą wystąpić słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12 st. C na północy kraju do 17 st. C w Małopolsce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

We wtorek więcej słońca, na zachodzie Polski mogą wystąpić słabe opady deszczu. Rano będą utrzymywać się liczne mgły. Temperatura maksymalna od 10 st. C na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 15 st. C w centrum kraju i 19 st. C na Podkarpaciu.

W środę na zachodzie kraju przejaśnienia, na wschodzie i północy słabe opady deszczu. Temperatura od 8 st. C na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Śląsku i Podkarpaciu.

W czwartek pogoda nie zaskoczy. Najcieplej będzie na południu, do 16 st. C. W piątek nadal deszczowo, szczególnie na południu kraju. Temperatura maksymalna od 10 do 15 st. C.

W sobotę i niedzielę chmury na przemian ze słońcem. Gdzieniegdzie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10 do 16 st. C.

Przez cały tydzień wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj