Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci licealisty

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 16-letniego ucznia jednej ze szkół średnich w Międzyrzeczu (Lubuskie). Chłopak w poniedziałek przed południem wypadł z okna w szkole. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło w poniedziałek około godz. 10. Wynikało z niego, że 16-letni uczeń jednej z pierwszych klas wypadł z okna na drugim piętrze budynku szkoły.

Pracownicy szkoły zaalarmowali pogotowie ratunkowe, które zabrało nastolatka do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się go uratować.

Maludy powiedział PAP, że na miejscu tragedii policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny i przesłuchali pierwszych świadków. Zajęcia w szkole zostały odwołane, a jej uczniom i nauczycielom zapewniono dostęp do pomocy psychologicznej, podobnie jak rodzinie zmarłego nastolatka.

Do sprawy został zabezpieczony monitoring.

„Ze wstępnych czynności wynika, że do śmierci 16-latka nie przyczyniły się inne osoby, oczywiście ostateczne wnioski co do przebiegu i przyczyny tego tragicznego zdarzenia ma ustalić wszczęte w tej sprawie podstępowanie” – dodał PAP Maludy.

(PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj