Znaleziono zwłoki mężczyzny – prawdopodobnie to migrant

Zwłoki mężczyzny – prawdopodobnie migranta – znaleziono w poniedziałek rano w pobliżu miejscowości Dobrowoda w powiecie hajnowskim – poinformował PAP prokurator rejonowy w Hajnówce Jan Andrejczuk.

Wcześniej krótką informację o znalezieniu zwłok mężczyzny przy sieci trakcyjnej podała podlaska policja.

Powiat hajnowski znajduje się przy granicy z Białorusią.

Prokurator Jan Andrejczuk poinformował, że ciało mężczyzny zauważyli w okolicach torów kolejowych funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei.

„Ustalono, że jest to mężczyzna o wyglądzie odpowiadającym osobom z Bliskiego Wschodu. Mężczyzna był rozebrany od pasa w górę. W okolicy było porozrzucane ubranie. W tej chwili trwają czynności, czyli oględziny miejsca znalezienia zwłok, oględziny zwłok. Szukane jest ubranie, jakieś dokumenty, telefony komórkowe, które pozwolą ustalić tożsamość tej osoby” – powiedział Andrejczuk.

Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna miał ok. 20-30 lat. Prokuratura ocenia wstępnie, że przyczyną śmierci mężczyzny mogło być wychłodzenie organizmu. Mężczyzna był też bardzo chudy, nie wiadomo czy z powodu złego stanu zdrowia, niedożywienia, czy z innych powodów. We wtorek ma się odbyć sekcja zwłok, która ma pomóc ustalić przyczynę zgonu.

W sprawie będzie wszczęte śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci (art. 155 kodeksu karnego), które będzie – zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami w tego typu sprawach – przekazane do prowadzenia Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach – poinformował prokurator Andrejczuk.(PAP)

autorka: Izabela Próchnicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj