Jakubiak: Dla Jarosława Kaczyńskiego to zły moment na odejście, bo może zostać zapamiętany, jako przegrany

Jakubiak.jpg

Dla Jarosława Kaczyńskiego to zły moment na odejście, bo może być zapamiętany, jako przegrany, a przecież większość swoich bitew politycznych wygrywał – powiedział w poniedziałek w Radiu Zet polityk Kukiz’15 Marek Jakubiak. Jego zdaniem, nominalnie PiS wygrało, bo największy klub tworzą właśnie oni.

Marek Jakubiak (Kukiz’15) został zapytany, czy według niego prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien odejść z polityki. Według sondażu IBRiS dla Radia ZET niemal trzy czwarte Polaków uważa, że Jarosław Kaczyński powinien przejść na polityczną emeryturę; przeciwnego zdania jest co piąty wyborca.

„Myślę, że dla niego to nie jest dobry moment na odejście, bo może być zapamiętany, jako przegrany, a przecież większość swoich bitew politycznych wygrywał. Nominalnie PiS wygrało, bo największy klub tworzą właśnie oni” – zauważył Jakubiak.

Polityk zapytany czy partia Kukiz’15 będzie miała własny klub parlamentarny odparł: „Myślę, że będziemy rozmawiać na ten temat, nie będziemy niczego robić na własną rękę. My byliśmy gośćmi na listach Zjednoczonej Prawicy”.

„Byłem zaproszony na spotkanie, czy chcę (startować z listy PiS). Kukiz’15 nie ma dzisiaj zdolności do budowania list ogólnopolskich, więc pozostało nam z Pawłem Kukizem wejść w pięcioro i pięcioro żeśmy wprowadzili (do Sejmu)” – dodał Jakubiak.

Marek Jakubiak kandydował do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu warszawskim. Zdobył 39 151 głosów.

Paweł Kukiz w ramach umowy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim startował z list Zjednoczonej Prawicy. Muzyk uzyskał 43 292 głosów z pierwszego miejsca w Opolu i odnowił mandat na kolejną kadencję.

Oprócz niego, do Sejmu dostali się również sekretarz partii KUKIZ15 Marek Jakubiak i poseł Jarosław Sachajko, a także współpracujący z nim np. minister w KPRM Agnieszka Ścigaj i działaczka społeczna Agnieszka Wojciechowska van Heukelom. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj