Policjanci zaatakowani maczetą

fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Policjanci chcieli zatrzymać oszustkę, która ma do odbycia karę dwóch lat więzienia. Gdy udali się do jej miejsca zamieszkania, zostali zaatakowani przez mężczyznę, który miał w rękach nóż i maczetę. Policjantom nic się nie stało, mężczyzna został obezwładniony – powiedziała PAP asp. sztab. Anna Kublik-Rościszewska z KPP w Bolesławcu.

Do zdarzenia doszło we wtorek w jednej ze wsi na terenie gminy Nowogrodziec w powiecie bolesławieckim. Policjanci przyjechali tam w związku z poszukiwaniem 32-letniej kobiety, która miała do odbycia karę dwóch lat więzienia za oszustwa.

„Niestety, nikt nie otwierał drzwi, więc policjanci podjęli działania mające na celu siłowe wejście do środka. W tym momencie jeden z mężczyzn nie chcąc doprowadzić do zatrzymania tej kobiety, używając noża i maczety dokonał czynnej napaści na policjantów bolesławieckiej komendy. 28-latek groził policjantom uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia oraz znieważył ich, używając wulgaryzmów” – powiedziała PAP asp. sztab. Anna Kublik-Rościszewska z KPP w Bolesławcu.

Jak podkreśliła Anna Kublik-Rościszewska, „policjantom nic się nie stało, a mężczyzna został obezwładniony”

„Razem z nim zostały zatrzymane dwie kobiety, w tym poszukiwana, która ma do odbycia karę dwóch lat pozbawienia wolności za oszustwa. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy” – powiedziała policjantka.

O dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd. Za czynną napaść na funkcjonariuszy grozi mu do 10 lat więzienia, do tego zatrzymany ubliżał policjantom.(PAP)

autor: Michał Torz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj