Ziobro: R. Trzaskowski chce zlikwidować CBA w zemście za wykrycie w ratuszu afery korupcyjnej

Wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski chce zlikwidować CBA w zemście za wykrycie przez tę służbę ogromnej afery korupcyjnej, która cuchnie w jego gabinetach – podkreślił we wtorek szef MS, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Wiceprzewodniczący PO, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w poniedziałek na pytanie, czy CBA powinno zostać zlikwidowane powiedział: „tak, dlatego że ono zostało tak krańcowo upolitycznione – i widzieliśmy to w tych ostatnich latach, że właściwie tylko i wyłącznie wykonywało policyjne zamówienie – że trudno sobie co innego wyobrazić”.

 

Ziobro we wtorek na konferencji prasowej w Rzeszowie odnosząc się do tych słów powiedział, że „Trzaskowski chce w zemście, w odwecie już likwidować służbę”, która w Warszawie „wykryła ogromną aferę korupcyjną, która cuchnie w jego gabinetach”. „Rola pana Trzaskowskiego w sprawie tej afery też jest dalej badana, to pokazuje, po co im była ta władza” – dodał minister sprawiedliwości.

 

„Przypominam państwu, że myśmy zaostrzyli Kodeks karny za te najcięższe przestępstwa korupcyjne, to na pewno mu się nie podoba. Kwestia czasu, kiedy wystąpią z inicjatywą, by łagodzić odpowiedzialność karną dla bandytów, dla zorganizowanych grup przestępczych, a przede wszystkim za korupcję. To jest w ich interesie, bo znam ich za dobrze i wiem kim są, by nie sądzić, że te nasze zmiany wzmacniające polskie państwo, organy ścigania bardzo im się nie podobają” – powiedział Ziobro.

 

Sekretarz miasta Warszawy Włodzimierz Karpiński został zatrzymany 27 lutego przez CBA na zlecenie prokuratury. Usłyszał zarzuty w śledztwie dotyczącym załatwiania kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie, którego był prezesem w latach 2019-2021. Miał przyjąć prawie 5 mln zł łapówki w związku z procedurą wyłaniania firm, które uczestniczą w procesie odbioru śmieci na terenie Warszawy. Grozi mu do 12 lat więzienia. Nie przyznaje się do winy. Został tymczasowo aresztowany. Prezydent Warszawy zawiesił go związku z tym w obowiązkach służbowych. (PAP)

 

Autor: Adrian Kowarzyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj