Areszt dla podejrzanego o czyny pedofilskie i gwałty

fot: youtube

Na trzy miesiące został aresztowany mężczyzna – mieszkaniec Dolnego Śląska – podejrzany o czyny o charakterze pedofilskim w stosunku do dwóch małoletnich dziewcząt oraz gwałty dokonane na czterech kobietach.

Mężczyzna został zatrzymany kilka miesięcy temu na terenie Szwecji i na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydany polskim władzom – powiedział w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk.

Podejrzany został przesłuchany w świdnickiej prokuraturze i na jej wniosek aresztowany na trzy miesiące.

„Mężczyzna podejrzany jest o trzy czyny o charakterze pedofilskim w stosunku do dwóch małoletnich dziewcząt, a także o gwałty i doprowadzenie do innych czynności seksualnych czterech kobiet” – powiedział PAP prok. Orepuk. Na podejrzanym ciążą również zarzuty znęcania się nad zwierzętami.

Czyny, o które podejrzany jest mężczyzna, miały być popełniane w latach 2011-2022 w Polsce i na terenie Szwecji. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Prokurator Orepuk, ze względu na dobro pokrzywdzonych, nie ujawnił żadnych bliższych danych podejrzanego – wieku czy miejscowości, w której mieszkał.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj