Terlecki: Mariusz Błaszczak będzie szefem klubu PiS

Błaszczak.jpeg

Mariusz Błaszczak, niestety, przestaje być ministrem obrony narodowej, ale będzie znakomitym szefem klubu PiS – powiedział w środę w Programie Trzecim Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu, obecny szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Terlecki w czasie audycji był pytany m.in. o to, kto będzie nowym szefem klubu Prawa i Sprawiedliwości.

 

„Mariusz Błaszczak, niestety, przestaje być ministrem obrony, ale będzie znakomitym szefem klubu, tak przypuszczam, a nawet jestem pewien” – powiedział wicemarszałek Sejmu.

 

Pytany, czy PiS „pogodził się już z utratą władzy”, Terlecki odparł: „Nie pogodziliśmy się, różne rozmowy i podchody trwają”.

 

W wyborach do Sejmu PiS uzyskało 35,38 proc. głosów, KO – 30,70 proc., Trzecia Droga – 14,40 proc., Nowa Lewica – 8,61 proc., Konfederacja – 7,16 proc. PiS w wyborach do Sejmu zdobyło 194 mandaty, KO – 157; Trzecia Droga – 65; Nowa Lewica – 26; Konfederacja – 18.

 

W Pałacu Prezydenckim w środę odbywa się kolejna tura konsultacji prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami komitetów wyborczych. O godz. 11 do Pałacu Prezydenckiego przybyli przedstawiciele KKW Trzecia Droga: lider Polski 2050 Szymon Hołownia oraz prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Na godz. 13.00 zaplanowano spotkanie z KW Nowa Lewica, a na godz. 15.00 z KW Konfederacja Wolność i Niepodległość.

 

Konsultacje prezydenta z przedstawicielami komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w przyszłym Sejmie rozpoczęły się we wtorek. Pierwszymi, z którymi rozmawiał prezydent byli we wtorek politycy PiS – premier Mateusz Morawiecki, szef klubu PiS Ryszard Terlecki oraz rzecznik partii Rafał Bochenek. Później Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej: szefem PO i kandydatem opozycji na premiera Donaldem Tuskiem, a także Barbarą Nowacką (Inicjatywa Polska), Adamem Szłapką (Nowoczesna), Urszulą Zielińską (Zieloni) oraz Marcinem Kierwińskim (PO).

 

Jak relacjonowała szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych, podczas wtorkowych konsultacji, PiS i KO przedstawiły swoich kandydatów na premiera i zadeklarowały wolę utworzenia rządu. Z kolei prezydent Andrzej Duda podkreślił, że zależy mu na dobrym współdziałaniu z rządem, szczególnie w obszarach bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych. (PAP)

 

kkr/ sdd/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj