R. Bochenek (PiS): opozycja nie jest dogadana; nieporozumienia są nie tylko o stołki, ale także kwestie programowe

źródło: Youtube

Donald Tusk ewidentnie kłamie mówiąc, że ma jakąkolwiek większość w ramach nowego parlamentu. Wychodzi na to, że to nie jest dogadane, są nieporozumienia nie tylko o stołki, o stanowiska na opozycji, ale również o kwestie programowe – powiedział w czwartek na antenie TVP Info rzecznik PiS Rafał Bochenek.

W czwartek rzecznik PiS Rafał Bochenek, razem z posłanką Lewicy Pauliną Matysiak, byli gośćmi w programie „Za czy przeciw” na antenie TVP Info.

W trakcie programu Bochenek ocenił, że KO, Lewica i Trzecia Droga nie są dogadani. „Pani poseł (Matysiak – przyp. PAP) wprost powiedziała, że musi się zastanowić, na kogo zagłosować, czy poprze czy nie poprze ewentualnie Donalda Tuska, ponieważ to będzie wszystko uzależnione od tego, jaka będzie umowa koalicyjna, jakie propozycje w tej umowie się znajdą. Czyli wychodzi na to, że dzisiaj Donald Tusk ewidentnie okłamuje opinię publiczną mówiąc, że ma jakąkolwiek większość (…) w ramach nowego parlamentu. Wychodzi na to, że jednak to nie jest dogadane, są nieporozumienia nie tylko o stołki, o stanowiska na opozycji, ale również o kwestie programowe” – powiedział Bochenek. „Ta większość, o której mówi Donald Tusk, że niby jest sformułowana, de facto nie jest sformułowana” – podkreślił.

Matysiak, odnosząc się do wypowiedzi Bochenka, powiedziała, że PiS także nie ma żadnej umowy koalicyjnej. „Dokładnie ta sama sytuacja dotyczy drugiej strony i nikt nie zaprezentował składu rządu i propozycji programowych” – zwróciła uwagę.

Politycy zostali zapytani także o to, czy są za, czy przeciw likwidacji Centralnego Portu Komunikacyjnego. „Ja jestem przeciwna likwidacji tego programu, oczywiście należy mu się też przyjrzeć. Moim zdaniem, to jest program i sam pomysł na bardzo duży cywilizacyjny skok dla Polski. Można dyskutować o tym, czy my potrzebujemy przeniesienia i budowy kolejnego gigantycznego lotniska, natomiast ta część związana z rozwojem sieci kolejowej i budową nowych linii kolejowych absolutnie musi być utrzymana, bo ja przypomnę: przez ostatnich 30 lat wybudowaliśmy w Polsce łącznie 50 km linii kolejowych” – powiedziała Matysiak.

Bochenek, odnosząc się do stwierdzenia dziennikarza, że CPK to kolejny punkt, w którym niedogadana jest opozycja, ponieważ KO chce już likwidować CPK, chociaż on jeszcze nie powstał, powiedział: „To jest to, o czym mówiliśmy od samego początku, że dojście ewentualnej opozycji do władzy to będzie jeden chaos, awantura, przerzucanie się odpowiedzialnością, zrzucanie na innego koalicjanta i żadnej decyzyjności”. Zaznaczył, że „dzisiaj Polska potrzebuje twardych, skutecznych decyzji”.

Kolejną kwestią, o którą byli pytani Bochenek i Matysiak, był program „800 Plus”. Przedstawicielka Lewicy zapewniła, że „nikt nie zamierza likwidować 800 Plus”.

Na stwierdzenie dziennikarza, że „oczywiście, że zamierza, szczególnie Szymon Hołownia”, odparła: „Niektóre ugrupowania o tym mówiły, natomiast my tego nie poprzemy. Jesteśmy przeciwni likwidacji tego świadczenia. 800 Plus ma być utrzymane”.

Bochenek, zwracając się do Matysiak, zapytał: „To jak wy chcecie z nimi robić koalicję? W czym wy jesteście dogadani?”. Posłanka Lewicy powiedział, że przekonają swoich koalicjantów, a punktów, w których się zgadzają, jest bardzo dużo. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj