Zmarła Ewa Wyszomirska, aktorka teatralna i telewizyjna

znicze.jpg

W wieku 80 lat zmarła Ewa Wyszomirska, związana z Opolem aktorka, znana m.in. z ról w popularnych serialach telewizyjnych: „Świat według Kiepskich”, „13. posterunek” czy „Pierwsza miłość”.

O śmierci aktorki poinformował na swoim profilu społecznościowym Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, w którym Ewa Wyszomirska pracowała przez wiele lat.

„Odeszła Ewa Wyszomirska – wybitna aktorka, lalkarka od dziecka związana z teatrem. Od 1968 r. na stałe związała się z Opolem – była aktorką Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, a w latach 1989-2019 aktorką Teatru im. Jana Kochanowskiego. Podczas XXVI Opolskich Konfrontacji Teatralnych otrzymała ważne wyróżnienie za rolę Janiny Węgorzewskiej w +Matce+ Witkacego – jedną z najbardziej przejmujących ról w swej karierze. Wyrażamy głębokie kondolencje rodzinie, przyjaciołom i bliskim. Jej talent aktorski rozświetlał scenę i pozostawił niezatarte ślady w naszych sercach” – napisali w poście pracownicy opolskiego teatru.

Urodzona w 1943 r. Ewa Wyszomirska zadebiutowała na teatralnej scenie w 1967 r. Przez wiele lat pracowała m.in. w Teatrze Lalek przy Teatrze Ziemi Opolskiej w Opolu, Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Smolki w Opolu, Teatrze Lalki i Aktora Baj Pomorski w Toruniu i w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu (1989-2019).

Szerokiej widowni była znana przede wszystkim z ról w popularnych serialach telewizyjnych: „Licencji na wychowanie”, „13. posterunku 2”, „Życiu jak poker”, „Pierwszej miłości” czy w „Świecie według Kiepskich”. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj