Palikot ściga inwestorów za dyskusję w sieci

Janusz Palikot wysłał do wierzycieli pisma, by przestali naruszać dobra osobiste Manufaktury Piwa, Wódki i Wina. Chodzi o krytykę propozycji układowych nawet w SMS-ach – czytamy w piątek w „Rzeczpospolitej”.

„Rzeczpospolita” podaje, że atmosfera w grupie spółek Manufaktury Piwa, Wódek i Wina „jest coraz bardziej napięta”. „30 października minie termin akceptacji bądź odrzucenia propozycji układu dla spółki Tenczynek Dystrybucja (TD), mało który z licznego grona 2342 wierzycieli jest z niego zadowolony” – czytamy.

 

Gazeta informuje, że „w ciągu ostatniego tygodnia Janusz Palikot porozsyłał do części wierzycieli wezwanie, by przestali krytykować jego spółkę Manufaktura Piwa, Wódki i Wina, która posiada 100 proc. akcji TD, a także jest właścicielem części marek, na które inwestorzy, którzy pożyczyli Tenczynkowi pieniądze w ramach akcji Bunt Palikota, mają zastaw na markach handlowych”. Losy tych dwóch firm – jak pisze „Rz” – są więc mocno powiązane.

 

„W +ostatecznym przedsądowym wezwaniu do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych+ Janusz Palikot wzywa, by adresaci pisma natychmiast zaprzestali naruszeń dóbr osobistych Manufaktury, nie rozpowszechniali informacji na temat spółki i propozycji układowych (tych nieprawdziwych). Z rozbawieniem lub złością spotyka się natomiast ostatni postulat usunięcia całej grupy dyskusyjnej +Bunt inwestorów Palikota+, która zrzesza już ponad 900 wierzycieli” – pisze „Rz”.(PAP)

 

mchom/ dki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj